Vše k dispozici v naší kamenné prodejně! Otevírací doba v kontaktech.

Tlumič hluku výstřelu pro ráže .22 (5,6 mm) - krátký

Kód: 541-249
2 599 Kč 2 147,93 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
14.8.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Tlumič hluku výstřelu slouží k utlumení úsťového třesku při výstřelu. Montuje se našroubováním na závit na ústí hlavně. Vyznačuje se nízkou hmotností, vysokou účinností a zachováním precize nástřelu. Plášť tlumiče je vyroben z ocelové tenkostěnné přesné trubky a strojně doobroben.
Povrchová úprava pláště je provedena černěním. Lamely a čela tlumiče jsou z kvalitní duralové slitiny opatřené tvrdým eloxem, zajišťujícím vysokou odolnost dílů proti erozi způsobovanou prachovými plyny.
Tlumič lze pro potřeby čištění rozmontovat.

warn-tlumic.png

Detailní informace

Kamenná prodejna
Kamenná prodejna
Lovecké nože
Lovecké nože
Veškeré myslivecké vybavení
Veškeré myslivecké vybavení

Detailní popis produktu

Základní specifikace tlumiče SC mod 07

Hmotnost:150g (plášť z duralu)
260g (plášť s ocelové tenkostěnné trubky)
Vnější průměr:30 mm
Celková délka:128,5 mm
Průstřelný otvor:6,7 mm
Materiál tlumiče:jádro a čela tlumiče jsou z duralu plášť tlumiče dle provedení z duralu nebo ocelový
Povrchová úprava:duralové díly jsou tvrdě eloxovány ocelové díly jsou černěny
Připojovací závit:dle výběru specifikací

 

Technický popis tlumiče:
Tlumič hluku SC mod 07 slouží k utlumení úsťového třesku a zároveň dostatečně potlačuje záblesk na ústí hlavně po výstřelu a v neposlední řadě zmenšuje zpětný ráz zbraně. Montuje se našroubováním na závit ústí hlavně. Vyznačuje se nízkou hmotností, vysokou účinností a zachováním precize nástřelu. Plášť tlumiče je vyroben podle provedení z duralové trubky nebo z ocelové tenkostěnné přesné trubky a je strojně doobroben. Povrchová úprava pláště je provedena dle provedení černým tvrdým eloxem nebo černěním. Tvrdý černý elox lamel a čel tlumiče, zajišťuje vysokou odolnost dílů proti erozi způsobovanou prachovými plyny. Tlumiče jsou vyrobeny ve dvou provedeních. Tlumič s menší hmotností bude preferován spíše uživatelem, který upřednostňuje nižší hmotnost kompletu se zbraní, např. při nošení zbraně během lovu. Naopak tlumič s vyšší hmotností bude spíše preferován sportovním střelcem k lepšímu celkovému vyvážení zbraně a tím k lepšímu komfortu při střelbě. Druh pláště materiálu nemá nijak vliv na životnost tlumiče a obě materiálové provedení jsou vzájemně plně srovnatelná.
Tlumič lze, vyšroubováním čel, úplně rozebrat pro čištění. Pro zpětnou montáž je pouze nutné dodržet správnou orientaci lamel tlumiče.
Pro úplnost je potřebné dodat, že pro nejvyšší účinnost tlumiče je nutné používat podzvukovou (subsonickou) munici. Pouze v tomto případě lze spolehlivě potlačit úsťový sonický třesk, který je způsobený přechodem střely z hlavně do atmosféry. Expanze horkých plynů s jejich následným ochlazením do okolní atmosféry je dostatečně potlačena právě tlumičem.

Tlumiče legislativně spadají do kategorie zbraní C. K jejich nákupu je potřebný platný zbrojní průkaz s následnou registrací u PČR (stejně jako zbraně). Proto není možné výrobek tohoto typu zasílat poštou a je nutné jeho osobní vyzvednutí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tlumiče
Záruka: 24
závit: 1/2x20 UNF-3B
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: